12.9.08

Doonorite Seltsi suvine sotsiaalkampaania suurendas taas doonorite arvu

Puhas rõõm on tõdeda, et Eesti Doonorite Seltsi sotsiaalkampaania „Heategu on veres” suurendas tänavu suvel taas doonorite arvu, sedapuhku 5,4% võrra ehk 4219 inimeseni.

Sotsiaalkampaania raames ilmusid üleskutsed tulla verd loovutama SL Õhtulehes, paljudes Ajakirjade Kirjastuse väljaannetes ning AS Tere piimapakkidel. Loodetavasti jäid ka teile silma sääse pildiga reklaamid, mis teatasid: "Suvel tahavad kõik Sinu verd. Meie vähemalt küsime."

„Doonorite Seltsi südasuvine kampaania on meile suureks abiks. Viimase kahe aasta jooksul, kui Doonorite Selts on inimestele verekeskuse külastamise vajadust ka puhkuseperioodil meelde tuletanud, pole meil haiglate varustamisega probleeme olnud,“ kiitis meid Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Riin Kullaste.

2006. aasta juulis loovutas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse andmetel Eestis verd 3713 inimest. 2007. aasta juulis tänu Doonorite Seltsi korraldatud suvisele sotsiaalkampaaniale juba 4004 ning 2008. aasta juulis inimest 4219 inimest.

Olles Eesti Doonorite Seltsi juhatuse liige pean selgitama, et korraldame sotsiaalkampaaniat just suvel seetõttu, et puhkuste ajal kahanesid varasematel aastatel verevarud ohtlikult väikeseks.

Eesti Doonorite Selts tänab sotsiaalkampaaniat toetanud Ajakirjade Kirjastust ning SL Õhtulehte, mis avaldasid tasuta avaldada kokku üle poole miljoni krooni väärtuses. Samuti tänab Doonorite Selts AS-i Tere, mis trükkis 150 000 piimapakile üleskutse tulla verd loovutama.

Eestis on umbes 2,6% elanikkonnast doonorid, mis on vajalikust kaks korda vähem. Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) soovitusel peaks stabiilsete verevarude tagamiseks doonorite arv riigis olema vähemalt 4% elanikkonnast.

No comments: