2.2.10

Võlakaitseseadusega Terevisioonis

Vestlesime täna hommikul Terevisiooni saatejuhtidega valmivast võlakaitseseadusest. ERRi kokkuvõte vestlusest on selline:

Rumm: võlakaitse seadusest saab kodulaenuvõtja päästerõngas
Koduomanike võlakaitse seaduse töörühma liikme Hannes Rummi (SDE) sõnul tahetakse uue õigusaktiga tasakaalustada senist olukorda, kus pangad domineerivad kodulaenuga hätta jäänud inimeste üle.

Rumm ütles ETV hommikuprogrammis "Terevisioon", et seaduseandja huvi ei ole kättemaksuretke korraldamine pankade vastu, vaid eesmärgiks on võrdsustada vastutusekoormat. "Oli näha, et headel aegadel, kui pank andis ja inimene võttis laenu, siis vastutus oli liiga palju inimese poolel ja liiga vähe panga poolel. Selle seadusega tahame tasakaalu paremini paika saada," ütles Rumm.

Ta märkis, et eelnõu loodetakse valmis saada veebruari lõpuks või märtsi alguseks ning seadus vastu võtta jaanipäevaks.

Rumm lisas, et nimetatud seaduseelnõu väljatöötamisel on nii opositsioon kui ka koalitsioon üles näidanud harukordset koostöötahet.

Täna on paljud töö kaotanud inimesed hädas headel aegadel võetud kodulaenu tagasimaksmisega. Pank paneb laenuvõtja makseraskuste ilmnemisel kinnisvara sundmüüki ja praeguses turusituatsioonis, pealegi veel kiirmüügiga, ei kata müügist saadud raha kogu laenujääki. Nii on õnnetud oma kodust ilma ja pangale ollakse ka veel võlgu.

Kuna olukord on drastiline, siis on poliitikud ja õiguseksperdid lõpuks probleemi märganud ning valminud on koduomanike võlakaitse seaduseelnõu kava. See keelaks pankadel kodulaenuga ostetud ja selle tagatiseks pandud kinnisvara kohese sundmüümise. Ka saaks kohus vähendada odavmüügi korral õhku jäänud võlasummat.

Praegu on Eestis üle 6000 pere, kes on jäänud kadulaenuga hätta.

1 comment:

summerfinanceplc said...

Kas vajate kiiret laenu?
  See oli uskumatu, et ma sain 100 000 $ laenu ... ma olen õnnelik, et ma laen laenuandjalt, kes aitavad mind laenuga maksta saada. Ma olen proovinud erinevat teenust, kuid ma ei saanud kunagi laenu nende teenistusest. Mõned neist paluvad mul täita palju dokumente ja päeva lõpus see ei lõpe hästi. Kuid ma olen õnnelik pärast kohtumist SUMMER FINANCE LOAN COMPANY, võin saada oma laenu 50.000 $ .. nüüd minu äri läheb hästi ja ma tahan, et kõik te teate seda täna, sest nad on kiire ja 100% usaldusväärne, Nüüd ma maksan tagasi laenu, mille sain ettevõttest (SUMMER FINANCE Laenuvõtja), võite nendega ühendust võtta ja ärge raisake oma aega nende laenuvõtjatega .. E-post: summerfinanceplc@gmail.com või WhatsApp: + 2347063370312, õnne.