9.11.10

Riigikogu 51: Eesti Post 48

Siin Kristiine spordihall, siin Kristiine spordihall! Tere õhtust lugupeetud korvpallisõbrad kogu koduvabariigist eesotsas Argo Ideoniga jälgima meie lühikokkuvõtet äsja lõppenud korvpallimatšist Riigikogu ja Eesti Posti meeskondade vahel.

Tõmbame korraks meie mikrofoni ette higist nõretava, kuid õnneliku ilmega võitjate kapteni Jüri Ratase. Võit tulemusega 51:48 tuli pärast pikka ja pingelist mängu lõpusekunditeni. Seepärast alustame Eesti spordiajakirjanike lemmikküsimusest: mis tunne on?

„No mis me siin räägime? Meie mängu oleks peaaegu ära teinud kohtunike töö! Ma ei hakka oma läbimurretest rääkimagi, mille ajal kohtunikud vaatasid vist kõrvalväljakul treenivaid võimlemistüdrukuid, aga niikui Indrek Saar palli kolmepunktialas põrkesse pani, raiuti tema vastu vigu nagu Kuusalus kuusepakke. Ja kohtunike vile vaikis! Rohkem ei ole mul täna teile midagi öelda!“

Jah, sellise aivarkuusmaliku otsekohesusega hindab mängu käiku Ratas ja siirdub pahaselt pesuruumi. Pilku mängu protokolli heites selgub, et Riigikogu vedas võidule siiski just vanameistrite Saare ja Ratase resultatiivne mäng. Ilmselgelt üllatas Eesti Posti täna ka pärast pikka vigastuspausi meeskonnaga taasliitunud andekate pikakasvuliste noormängijate Silver Meikari ja Margus Tsahkna tulemuslik tegutsemine.

Mäng algas Riigikogu jaoks kurjakuulutavalt, sest Martin Luts Eesti Postist ladus parlamendi korvi 3 kolmepunktiviset järjest ning kaotusseis 4:13 oligi tõsiasi. Eesti Post mängis kogu 40 minutit tihedas maa-ala kaitses, mille vastu Riigikogu tõhusat vastumürki mängu lõpuni ei leidnuki.

Poolajavileks võrdsustas Riigikogu siiski seisu ja rebis viimasel veerandajal juba näiliselt turvalisse 7-punktilisse eduseisu. Riigikogu edu võti peitus suuresti pikemas pingis, millel täna istus koguni 11 meest, sest väsimus röövis Eesti Posti juhtmängijatelt lõpuminutitel visketabavuse ning söödutäpsuse.

Milline suurepärane hooaja algus Riigikogu meeskonnalt, mis on startinud kolme järjestikuse võiduga! Ometi pole Jüri Ratasel eufooriaks veel põhjust, sest juba paari nädala pärast ootab meeskonda ees raske välismäng Toilas Ida-Virumaa omavalitsejatega. "Kardan seda kohtumist nagu Narva naised euro tulekut, sest mul pole sellist materjali nagu Rockil või Cramol!" tunnistas Riigikogu mängiv kapten juba mõni minut enne tänast mängu.

Soovime teile siit Kristiine spordihallist peatse kohtumiseni ikka spordilainel!