24.11.10

Toila poisid nüpeldasid Riigikogu 57:47

Riigikogu kossutiim jäi eile Voka spordihoone 5. aastapäevale pühendatud mängus alla kohalikule vallavõistkonnale 47-57 (poolaeg 27-23). Võitsime küll kolm veerandaega neljast, kuid viimase kaheksa minuti jooksul viskasid vastased 23 punkti (viimase nelja minutiga 20p!), ning täitsa võhmal Toompea mehed suutsid sama ajaga vastata vaid 7 pungaga.

Toila/Voka meestel oli välja panna kaks viisikut, vanemast ja auväärsemast käisime kindlalt üle, nooremast, kiiremast ja kõrge hüppega viisikust kahjuks mitte.

Meie suurim korvikütt oli - nagu halvaks tavaks saanud - Riigikogu aseesimees Jüri Ratas 21 punktiga, Indrek Saar toetas teda 8, välismängu debüüdi teinud Silver Meikar 6 punktiga. Ise olin väga rahul teenitud 10 vabaviskega, millest 6 sisse sain, ehk et tabavusprotsent oli enam-vähem sama kui Shaquille O'Neal'il NBAs.

Vastastest viskas 2009. aastal Eesti U-16 koondisesse kuulunud Jalmar-Joosep Saar meile lubamatult palju, ehk samuti 21 punni, vastase tugevusest veel nii palju, et ülejäänud „noorte viisiku” mängijad mängivad Toila meeskonna eest, mis osaleb edukalt Ida-Virumaa meistriliigas.

Niigi muserdavale mängule järgnes piinarikkalt pikk tagasisõit täistuisanud teel, millel oli paar tundi varem hukkunud kaks inimest. Teisalt on "korvpallidiplomaatia" selle Riigikogu koosseisus olnud üks kõige paremaid vahendeid parlamendi tutvustamiseks väljaspool tavalist töörutiini.