24.10.12

Riigikogu kossumeeskond alistas üliemotsionaalses mängus Hiiumaa koondise

Riigikogu kossumeeskond saavutas täna õhtul üliemotsionaalses mängus 54:51 võidu Hiiumaa korvpallikoondise vastu.

Kui Riigikogu tiim Kärdla gümnaasiumi võimlasse jõudis, tervitasid meid napilt gümnaasiumi lõpetanud sportlikud ja kohati väga pikad noorsandid, kes pallidega trikitasid ja pealtpanekut näitasid. Raske oli neist kedagi ettevõtjaks pidada, sest just Hiiumaa ettevõtjatega pidime mängima. Õnneks jõudsid mõne aja pärast võimlasse ka paar Hiiumaa ettevõtjat, kuid üldmulje oli siiski see, et kuuekesi tuleb pallida endast märksa nooruslikuma, pikema pingiga ja kõrgetasemelisema meeskonna vastu, kuhu on koondatud kõik viimasel kümnel aastal Hiiumaal vähegi paremini pallima õppinud tegijad.

Paraku tegi kohalikule tiimile ilmselt karuteene Hiiu Leht, mis fotoaparaadi ja diktofoniga kohale ilmudes kodumeeskonnas juba enne mängu algust võidukohustuse tekitas. Nii alustas Riigikogu (Jüri Ratas, Indrek Saar, Rainer Vakra, Rannar Vassiljev, Riho Kangur ja Hannes Rumm) meeleoluga "vahet pole, kas surm siin või Siberis" ning läks kodumeeskonna jahmatuseks esimesel poolajal pika puuga juhtima. Sööt käis kiirelt, üks-üks tehti järjest resultatiivseid rünnakuid ning kaitses sunniti vastaseid järjest eksima.

Teisel poolajal hakkas meie edu tasapisi sulama, sest mängida tuli peaaegu vahetusteta ning väsimus hakkas tunda andma. Vastased tulid 12-punktilisest kaotusseisust 3, siis 2-punktilisse kaotusseisu. Ometi olime lõpuminutitel kindlamad, tehes vastaste kolme pallikaotuse asemel ainult ühe ning tabades just siis, kui seda kõige rohkem vaja oli, lõpuks ka vabaviskeid.

Kui tavaliselt antakse Riigikogu meeskonna MVP auhind Rainer Vakrale pelgalt selle pärast, et ta kõige parem välja näeb, siis täna teenis tiimikaaslaste silmis selle tiitli Indrek Saar. Endast 15 cm pikema ja 15 aastat noorema keskmängija vastu skooris Indrek võimsalt, laamendas ründelauas ja seisis kaitses nagu Panga pank. Hiiu Lehele reetis Indrek, et erilise motivatsiooni andis talle saarlasena soov hiidlastele nende õige koht kätte näidata.

Meeleoluka õhtu lõpetas Jüri Ratase ja Kärdla ettevõtja Tanel Malga juhitud arutelu regionaalpoliitilistel teemadel.

No comments: